• https://www.facebook.com/groups/75899358638/
  • https://twitter.com/baskurtkoyu26
Üyelik Girişi
TARİHTE BUGÜN

Tarihte Bugün v.8.0
Site Haritası
Takvim
Eskişehirspor'dan Haberler

Zeynep KÜÇÜK
zeynepkck98@hotmail.com
Nerede O Eski Bayramlar..
24/04/2013

 

Nerede o eski bayramlar... Evet, bu söze kulaklarınız epeyce aşinadır muhtemelen. Belki bayramlarda büyüklerinizden, belki de oradan buradan duyduğunuz bu beylik söze pek önem vermemişsinizdir. Artık bayramlar gerçekten de eskiden olduğu gibi heyecanla beklenen ve aile birliğini sağlayan zaman zarfları değil.
Günümüzde her şey o kadar hızlı değişmekte ki bugün moda olan bir elbise yarın demode olabiliyor. Ya da aldığınız bilgisayar birkaç yıl sonra yetersiz hale gelebiliyor. Bu kadar hızlı değişen bir dünyada değer yargılarının da değişmesi kaçınılmaz. Ancak burada sorumluluk bize ait. Eskiden bayramlar herkes için farklı şey ifade ederdi. Çocukların bir çikolata alırken yaşadığı mutluluğu ya da mendilin içine konan parayı merak edişlerini gözlerden okumak insana ayrı bir keyif verirdi. Şimdilerde böyle mi, bırakın çikolatayı paraya bile burun kıvırır olduk. El öpmeyi artık fuzuli, zorla yapılan bir iş olarak görüyoruz. Oysa yaşlılar farklı hissediyor. Onlar da sizin gibi gençtiler bir zamanlar, şimdi bastonla yürüyen amca belki sizin gibiyken aynı anda üç kişiyi yere deviriyordu. 
İnsan yaşlandıkça yalnızlığının daha farkına varıyor. Kendisini köşede unutulmuş, değersiz bir eşya gibi görüyor. Bu yüzden bayramlar yaşlılar için ayrı bir öneme sahiptir. Onlarla bir araya gelerek, onların elini öperek onlara "Sizi unutmadık, sizin tecrübelerinize ihtiyacımız var." diyorsunuz. Ne yazık ki bu geleneğimizi yitiriyoruz. Artık bayram demek, tatil demek, bayram demek yaşlıların sıkıcı sohbetlerini dinlemek değil ya... Ne gerek var elini öpmeye bu bayram da mesaj atarız olur biter.

 3241 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

- 18/04/2015
>Acımasızca Eleştirenlerden Misiniz?
Ramazan Ayı - 17/07/2013
Ramazan Ayını Karşılarken
Ramazan Ayı - 17/07/2013
Ramazan Ayını Karşılarken
Geleceğin Suçlusunu Yetiştirmenin 8 Basit Kuralı - 24/02/2013
GELECEĞİN SUÇLUSUNU YETİŞTİRMEK
ÇOK YAKINDA - 24/02/2013
Yakın zamanda Zeynep KÜÇÜK kardeşimiz bu köşede sizlerle birlikte olacaktır
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Bayrak
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret144775
TAKİP EDİN 
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.05188.0840
Euro9.64579.6843
Hava Durumu
ESKİŞEHİR BASIN

Eskişehir'den Son Haberler