• https://www.facebook.com/groups/75899358638/
  • https://twitter.com/baskurtkoyu26
Üyelik Girişi
TARİHTE BUGÜN

Tarihte Bugün v.8.0
Site Haritası
Takvim
Eskişehirspor'dan Haberler

BAŞKURT TARIM

Fotoğrafları tam ekran görmek için BURAYA  tıklayınız

- BAŞKURT DEĞİŞİYOR

Son senelerde yaygınlaşan derin su kuyu sulama sistemleri köyümüzün talihini değiştirme durumuna geldi .Doğal yapısı itibarı ile kırsal bölgede bulunmamız nedeniyle sadece kuru tarım yapabilen köyümüz bundan böyle sulu tarıma geçecek ,dolayısıyla toprak hersene ekilip daha verimli hale gelecektir .

- BAŞKURT DEĞİŞİYOR

.

 Gön.Necdet KARABULUT
Hayvancılık yapılmasına rağmen başlıca geçim kaynağı tarımdır.Tarımda modern teknolojiler ve makineler kullanılmakta olup özellikle Tahıl ürünleri yetiştirilir. Buğday, Arpa, Yulaf, Aspir, Kimyon ve Fiğ ekimi yapılmaktadır. Coğrafi bölge olarak İç Anadolu Bölgesinin Kuzey batısında Yukarı Sakarya Ovaları bölümünde bulunan köy Sakarya Nehrine 8 km. mesafede Sakarya nehrinin en güçlü kollarından birisi olan Başkurt kaynağına da 4 km mesafede olmasına rağmen sulu tarıma geçememiştir. Hala kuru tarım yapılmaktadır. Köyün iklimi, Karasal İklimin etki alanı içerisindedir. Yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve serttir. Şu anda maden açısından mermer çıkartılmaya başlanacaktır. 3 adet mermer ocağı tespit edilmiş ancak çalışmalar tamamlanamamıştır.Köyde son teknoloji tarım makinaları kullanılmaktadır

23 Adet traktör, 7 biçerdöver, 13 adet (köyde oturanlarda) otomobil vardır.Tarımdan sonra hayvancılıkta önemli yer tutmaktadır.


Gön:Niyazi İŞLEYEN
 

             

              

             

               

               

              

             

            

            

         

 

------
Harmana Sererler Sarı Samanı ile alperenmansur

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Bayrak
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret172801
TAKİP EDİN 
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Hava Durumu
ESKİŞEHİR BASIN

Eskişehir'den Son Haberler